Wybieramy meble na taras

Wybieramy meble na taras

Coraz częściej tarasy stają się pełnoprawną przestrzenia każdego domu – zamiast tworzyć na nich dodatkowe miejsce do przechowywania wolimy zaaranżować je w taki sposób, aby były odpowiednie do odpoczynku. Jak stworzyć wyjątkowy taras dostosowany do naszych indywidualnych potrzeb? Podpowiadamy!

Szukaj inspiracji!

Gdzie znaleźć inspiracje na ciekawy taras? Z pewnością pierwszym krokiem może być zaopatrzenie się w kilka magazynów wnętrzarskich oraz tych poświęconych ogrodom. Redaktorzy takich pism dokładają wszelkich starań, aby opisy propozycji i aranżacji były jak najdokładniejsze. Dodatkowo w magazynach znajdziemy również adresy sklepów, z których pochodzą elementy aranżacji.

Druga możliwość to sieć – jej przeszukiwanie może okazać się jednak nieco żmudne. Dobrym rozwiązaniem dla osób szukających inspiracji jest skorzystanie z gotowych propozycji topowych producentów mebli ogrodowych i tarasowych. Możemy bez trudu skopiować daną aranżację, poprzez wykorzystanie dostępnych w sklepie mebli.

Znajdź idealne meble

Idealne meble na taras znajdziemy przede wszystkim u producentów. Szukając konkretnych elementów (foteli, stołów, leżanek) wracajmy uwagę przede wszystkim na materiały. Pamiętajmy, że tworzywa muszą być odporne na zmienne warunki atmosferyczne: deszcz, wilgoć, brud, wysokie i niskie temperatury, silne promieniowanie słoneczne. Wśród najchętniej wybieranych mebli wymienia się te tworzone z technorattanu. To obecnie jeden z najpopularniejszych tworzyw. Jest odporny na uszkodzenia, a jednocześnie eleganci. Projektanci tworzą z technorattanu kolekcje nowoczesne, jak i klasyczne.

Dodaj zadaszenie

Zadaszenie tarasu to idealne rozwiązanie podczas gorących, upalnych dni. Nowoczesne tarasole rozkładane są automatycznie i pozwolą schronić się w cieniu, nie rezygnując jednocześnie z bliskości natury.