Piękny taras – inspiracje na jesień

Piękny taras – inspiracje na jesień

Korony drzew mieniące się złotymi kolorami, chodniki pokrywające się powoli dywanem z liści, coraz dłuższe wieczory i spadające temperatury oznaczają jedno – koniec sezonu na odpoczynek w ogrodzie. Czy musimy poddawać się aurze i rezygnować z tego, co kochamy najbardziej – relaksu w otoczeniu żywej natury? Niekoniecznie! Sprawdź nasze tarasowe inspiracje i dowiedz się, co zrobić, aby zatrzymać lato na dłużej!

Taras na niepogodę – inspiracje

Przeglądając inspiracje na taras prezentowane na łamach pism i na stronach internetowych, nie sposób nie zauważyć, jaki element ogrodowego wyposażenia był tego lata absolutnym hitem aranżacyjnym w modnych ogrodach – nowoczesne pergole! Mocne, solidne konstrukcje wykonane z wysokogatunkowego aluminium z powodzeniem łączą w sobie walory estetyczne i użytkowe. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się modele ze składanym dachem. Klasyczną pergolę można zabudować szklanymi panelami, które staną się bazą dla ogrodu zimowego.

Nowe meble na jesień? Dlaczego nie!

Ostatnie ciepłe dni warto wykorzystać na delektowanie się ciepłymi promieniami słońca, siedząc w wygodnym, miękkim fotelu albo huśtawce. Twoje meble dalekie są od doskonałości i ich użytkowanie zamiast ukojenia przynosi Ci ból pleców? W takim razie warto skorzystać z jesiennych wyprzedaży! Właśnie teraz producenci wyposażenia outdoorowego robią wielkie, posezonowe porządki i obniżają ceny swoich produktów. Warto skorzystać ze specjalnych okazji i wyposażyć swój ogród w piękne i trwałe technorattanowe meble, które wniosą do przestrzeni odrobinę luksusu. Ponadto, przydatnym, jesiennym atrybutem, na który warto zwrócić uwagę, są lekkie pokrowce, które zabezpieczą meble na czas długiej zimy.