Niebanalne inspiracje – pomysł na ogród i miejsce wypoczynkowe

Przydomowy ogród to świetna przestrzeń do odpoczynku. Otoczenie zielni i bliskość słońca pozytywnie wpłyną na samopoczucie i pozwolą się zrelaksować. Jak zaaranżować taką przestrzeń? Warto wybrać najciekawsze inspiracje – pomysł na ogród podsuwają doświadczeni projektanci mebli i architekci zieleni!

Nowoczesne inspiracje – pomysł na ogród

Nowoczesna przestrzeń ogrodowa to bez wątpienia najchętniej wykorzystywany trend podczas aranżacji miejsca wypoczynkowego. Bez trudu znaleźć można inspiracje – pomysł na ogród w tym stylu jest chętnie proponowany przez topowych architektów. Czym wyróżnia się nowoczesny ogród z miejscem wypoczynkowym? Przede wszystkim króluje tu minimalizm formy – w ogrodzie takim brak klasycznych klombów i rabat, zamiast tego uwagę zwraca starannie wypielęgnowany trawnik.

W nowoczesnym ogrodzie warto postawić na nowoczesne meble. Jednymi z najchętniej kupowanych są meble technorattanowe. Rozbudowane kolekcje technorattanowe zaskoczą ilością elementów – znaleźć w nich można zarówno nowoczesne sofy narożne, jak i fotele, leżanki ogrodowe, fotele wiszące w kształcie kokonu, stoliki i stoły. Meble technorattanowe łączą świetnie parametry techniczne z wyjątkowym wyglądem – takie meble zagwarantują wygodę i staną się ozdobą każdej przestrzeni wypoczynkowej.

Inspiracje – pomysł na ogród z pergolą

Jak zacienić miejsce wypoczynkowe? Możliwości jest kilka. Projektanci podrzucają ciekawe inspiracje – pomysł na ogród z pergolą! Nowoczesne pergole to świetna alternatywa dla klasycznych parasoli ogrodowych. Pergola to nowoczesna konstrukcja ogrodowa, która pozwala na zacienienie dowolnej przestrzeni. Dach pergoli wykonany jest z ruchomych lameli, których pozycja może być regulowana. W ten sposób użytkownik sam decyduje o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę.