Lifting bez skalpela – 5 sprawdzonych zabiegów na poprawienie napięcia skóry twarzy

Dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii w medycynie estetyczniej można wyraźnie poprawić kondycję skóry bez użycia inwazyjnych metod chirurgicznych. W zależności od zastosowanej metody można uzyskać natychmiastowe efekty lub stopniową regenerację cery. Szukasz zabiegu, który widocznie poprawi napięcie Twojej skóry? Przedstawiamy 5 skutecznych sposobów na lifting twarzy bez skalpela.

Biostymulacyjny lifting twarzy falą radiową

Fale radiowe to potwierdzona wieloma badaniami technologia, która w zgodzie z fizjologią człowieka pobudza odnowę skóry na poziomie komórkowym. Proces ten nazywany jest biostymulacją, jego efekty są bardzo naturalne i utrzymują się przez długi czas. Zabieg polega na zastosowaniu monopolarnej i bipolarnej fali radiowej, które pobudzają przebudowę kolagenu i elastyny w skórze, prowadząc do stopniowo pojawiającego się efektu liftingu. Specjaliści z Kliniki La Perla Spa Lake Hill Resort w Sosnówce łączą tę metodę z zastosowaniem elektrostymulacji, dzięki czemu dodatkowo poprawia się kondycja mięśni twarzy, które również mają wpływ na młody wygląd twarzy.

Głęboki lifting ultradźwiękowy

Zabieg zogniskowanymi ultradźwiękami to jeden z najskuteczniejszych liftingów bez skalpela. Dzięki możliwości działania na dużych głębokościach umożliwia podniesienie brwi, redukcję podwójnego podbródka, redukcję luźnej skóry na szyi, wyraźne spłycenie bruzd i zmarszczek mimicznych, a także wygładzenie blizn potrądzikowych. Energia ultradźwiękowa w bezpieczny i kontrolowany sposób indukuje przebudowę kolagenu w skórze właściwej, czego efektem jest wyraźny lifting twarzy. Zaletą tej technologii jest to, że przynosi zadowalające efekty już po jednym zabiegu.

Wampirzy lifting, czyli rewitalizacja osoczem bogatopłytkowym

Innowacyjnym sposobem na poprawienie napięcia skóry i widoczne odmłodzenie twarzy jest wampirzy lifting. Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry osoczem bogatopłytkowym – preparatem pozyskanym z własnej krwi Pacjenta. Substancja ta ma silne właściwości regenerujące, dzięki czemu wyraźnie poprawia kondycję skóry i niweluje niektóre skutki starzenia się twarzy, np. zmarszczki. Pozyskanie osocza bogatopłytkowego, jest mało inwazyjne. Dzięki temu, że materiał pochodzi z własnej krwi Pacjenta, ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest znikome. Wampirzy lifting wykonuje się w serii co najmniej 3 zabiegów.

Błyskawiczny lifting twarzy nićmi

Nici liftingujące wprowadza się pod skórę, aby utworzyć stelaż wzmacniający i podtrzymujący opadające tkanki. Efekty widoczne są niemal od razu po ich zastosowaniu i utrzymują się przez wiele miesięcy. Po pewnym czasie nici wchłaniają się, a procedurę można wykonać ponownie, aby przedłużyć jej rezultaty. Co ciekawe, podczas zabiegu dodatkowo pobudzona zostaje produkcja kolagenu w skórze, dzięki czemu efekty działania nici liftingujących widoczne są jeszcze przez długi czas po ich rozpuszczeniu.

Liftingujący masaż twarzy

Masaż twarzy z zastosowaniem odpowiednich technik liftingujących to zabieg, który samodzielnie nie przynosi spektakularnych efektów, jednak w połączeniu z zaawansowanymi technologiami jest w stanie wzmocnić i przyspieszyć ich działanie. Jest to najtańszy i najbezpieczniejszy sposób na to, aby zadbać o kondycję skóry i utrzymać jej napięcie na właściwym poziomie.

Zabiegi liftingu bez skalpela powinny być wykonywane przez doświadczonych specjalistów. Odwiedź Find Beauty Expert i zapoznaj się z listą polecanych klinik medycyny estetycznej.