Jakie krzesła ogrodowe wybrać, aby cieszyć się nimi wiele lat?

Jakie krzesła ogrodowe wybrać, aby cieszyć się nimi wiele lat?

Wybór konkretnych krzeseł ogrodowych może być dzisiaj sporym wyzwaniem – meble ogrodowe znajdziemy bowiem nie tylko u topowych producentów, ale również w sklepach ogrodniczych, budowlanych, w supermarketach. Jeśli zależy nam na wysokiej jakości i trwałości mebli koniecznie skorzystajmy z oferty producentów. Zaproponują nam oni meble eleganckie, wykonane z trwałych materiałów i objęte gwarancją.

W poszukiwaniu inspiracji na ogród

Skąd czerpać inspiracje na ogród? Zanim rozpoczniemy poszukiwania interesujących aranżacji warto zadać sobie pytanie, jakie są nasze oczekiwania. To niezbędne, aby móc później cieszyć się wysokim komfortem. Posiadacze niewielkich ogrodów powinni z rozwagą dobierać elementy wystroju i meble, aby nie okazało się, że zajmują one większą część powierzchni z trudem możemy przemieszczać się po ogródku. Posiadacze dużych ogrodów mogą pozwolić sobie na większą dowolność, jednak i tu zaleca się ostrożność podczas meblowania – zbyt dużo elementów sprawi, że przestrzeń stanie się optycznie pomniejszona.

Jakie komplety wybierać? Zdecydowana większość kupujących decyduje się na meble technorattanowe. Dawniej miały one zastępować klasyczny rotang, dzisiaj technorattan jest klasą samą w sobie. Włókna technorattanowe są syntetyczne – oznacza to, że mają wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne, zmienne warunki pogodowe, silne promieniowanie słoneczne. Drugim rodzajem chętnie kupowanych mebli są komplety aluminiowe. Te z kolei malowane są proszkowo, co przeciwdziała powstawaniu rdzy.

Na co zwracać uwagę podczas kupowania kompletów meblowych?

Ważne jest przede wszystkim profilowanie. Krzesła ogrodowe powinny posiadać delikatnie odchylone oparcia, aby w ten sposób odciążać nasz kręgosłup i dawać odpoczynek okalającym go mięśniom.