Narożnik ogrodowy w zasięgu ręki

Narożnik ogrodowy w zasięgu ręki

Wybór konkretnego zestawu meblowego do ogrodu nie jest dzisiaj sprawą łatwą – najlepsi producenci walczą o zainteresowanie klientów swoimi kolekcjami i stale proponują nam nowe kolekcje i rozwiązania. Jak odnaleźć się w tym gąszczu ofert? Jak wybrać komplet, który spełni nasze oczekiwania i odmieni wygląd ogrodu? Oto kilka przydatnych wskazówek!

Znajdź swój styl

Najważniejszym zagadnieniem podczas kupowania mebli ogrodowych jest znalezienie własnego stylu. Zdania na temat aranżacji ogrodu są podzielone – część z nas szuka rozwiązań klasycznych, druga część szuka produktów, które pozwolą na stworzenie ogrodu nowoczesnego. Inspiracji na aranżacje ogrodowe szukajmy przede wszystkim w Internecie. Dobrym rozwiązaniem jest zapoznanie się z oferta topowych producentów, gdyż obok zdjęć produktowych znajdziemy również zdjęcia aranżacyjne. Te z kolei możemy po prostu skopiować i wykorzystać w naszych ogrodach jak tylko nam wygodnie.

Tworzywa odporne na uszkodzenia

Ważnym zagadnieniem podczas szukania wymarzonych mebli jest zwracanie uwagi na tworzywa. Muszą być one odporne na zmienne warunki atmosferyczne oraz na niskie czy wysokie temperatury. W przypadku technorattanu i aluminium ich wnętrze jest nieporowate, przez co brud i wilgoć nie wnikają do wnętrza. Zastosowanie aluminium jako materiału stelażowego jest również uzasadnione w kwestii obniżania wagi mebla. Lekkie aluminium sprawia, że mebel jest znacznie lżejszy, a jego przenoszenie nie sprawia problemów.

Najmodniejsze meble tego sezonu

Zdecydowanym hitem sklepów meblowych jest narożnik ogrodowy. Taki mebel, be względu na to z czego jest stworzony, to funkcjonalny i elegancki dodatek. Poza narożnikami dużym zainteresowaniem cieszą się fotele jednoosobowe oraz leżanki, które pozwalają na wygodne czytanie czy drzemkę w cieniu drzew.