Ranking zmywarek

Zmywarka to jedno z najbardziej praktycznych urządzeń kuchennych. Ich typy różnią się między sobą przede wszystkim sposobem montażu. Modele wolnostojące umożliwiają dowolne ustawienie zmywarki, podczas gdy urządzenia do zabudowy pozwalają na wkomponowanie ich resztę kuchennego wyposażenia. Mogą być całościowo lub częściowo zintegrowane, co da się rozpoznać po ukrytym lub widocznym panelu sterowania urządzeniem.

 

Istotnym parametrem zmywarki jest jej klasa. Składają się na nią trzy podklasy określające efektywność zmywania, energetykę oraz suszenie.

Określane są literami alfabetu i ustalane na podstawie zużycia energii i wody przy myciu kilkunastu kompletów naczyń. Klasę zmywarki sprawdzić można w specyfikacji technicznej, zwracając uwagę na parametr określany odpowiednimi literami alfabetu. Znaczenie ma także ilość komór. Standardowe modele posiadają jedną komorę otwieraną, w której znajdują się dwa wyjmowane kosze. Zwykle posiadają również pojemnik na sztućce. W sklepach dostępne są także zmywarki szufladowe, przeznaczone do zabudowy.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest rozmiar zmywarki, czyli jej pojemność i wielkość.

Najpopularniejsze są modele kompaktowe i standardowe o szerokości od 40 do 60 cm. Posiadają regulowaną wysokość, dzięki czemu można je dostosować do zabudowy. Pojemność zmywarki należy dopasować do potrzeb i wymagań domowników. W standardowych modelach mieści się od 8 do 10 kompletów naczyń. W rankingu (https://www.bomi.pl/ranking-zmywarek-top-10-najlepszych-modeli/) największym powodzeniem cieszą się modele dla rodzin 4-osobowych, posiadające 60 cm szerokości.