pergola ogrodowa z drewna

Jak skutecznie chronić się przed słońcem w ogrodzie?

Wypoczynek w ogrodzie to z pewnością jedna z najlepszych metod na zrelaksowanie się, oderwanie od problemów w pracy czy w szkole. Przygotowanie miejsca do odpoczynku nie będzie dla nas męczące czy problematyczne – konieczny jest jednak odpowiedni plan.

Jakie meble do ogrodu wybrać?

Podstawą jest określenie, w której części ogrodu pragniemy stworzyć miejsce do wypoczynku. Oczywiście meble możemy również postawić na niewielkim balkonie czy tarasie! Wybierając konkretne meble zwracajmy uwagę na ich wykonanie, kolor, odporność na uszkodzenia. Najczęściej kupowanymi meblami ogrodowymi są obecnie bez wątpienia meble technorattanowe. Technorattan jest tworzywem syntetycznym, stworzonym tak, aby jak najlepiej imitować naturalne włókna rattanowe.

pergola drewniana
Na zdjęciu: wolnostojąca pergola drewniana – gardenspace.pl

Meble technorattanowe odznaczają się eleganckim wyglądem, dostępne są również w szerokiej gamie kolorów. Warto wiedzieć, że są one odporne na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu czy też na działanie promieni słonecznych. Ze względu na spójną strukturę bardzo łatwo utrzymać je w czystości.
Drugim chętnie kupowanym produktem są meble aluminiowe – odznaczają się one przede wszystkim niezwykłą lekkością. Dzięki temu możliwe jest ich łatwe przenoszenie, chowanie. Aluminium jest zabezpieczone przed wnikaniem rdzy, uszkodzeniami.

Ochrona przed słońcem

Warto pomyśleć również o tym, jak skutecznie chronić się przed słońcem, szczególnie w upalne dni. Najczęściej wykorzystywanym produktem są duże parasole tarasowe, jednak nierzadko nie spełniają one naszych oczekiwań estetycznych. Alternatywą może być pergola drewniana – rodzaj ażurowej, drewnianej konstrukcji, która pozwala na cieszenie się pogodą w czasie letnich i jesiennych dni w ogrodzie. Wielu producentów umożliwia uzupełnienie pergoli poprzez ławki czy balustrady. Pergole tworzone są z impregnowanego drewna.