Taras na balkonie – idealne miejsce do relaksu

Taras na balkonie może okazać się idealną przestrzenia do wypoczynku – duże balkony dają możliwość dowolnej aranżacji i stworzenia strefy relaksu dla wszystkich domowników. Jakie meble i dodatki wybrać, aby miejsce to stało się letnim salonem czy jadalnią?

Taras na balkonie – odpocznij w cieniu pergoli!

Najczęściej wybieranym sposobem na aranżację przestrzeni wypoczynkowej jest kupno kompletu wypoczynkowego oraz systemu zacieniającego. Wśród najchętniej wybieranych mebli ogrodowych wymienia się komplety technorattanowe. Meble z technorattanu charakteryzuje wysoka jakość, doskonałe parametry techniczne, możliwość dopasowania elementów do potrzeb. atutem jest tu szeroki wybór – w kompletach znaleźć można przede wszystkim sofy narożne, leżanki, ale też klasyczne fotele, krzesła, fotele wiszące, stoły i stoliki. Meble technorattanowe dostępne są w różnych kolorach, co sprawi, że taras na balkonie zachwyci. Warto też pomyśleć o odpowiedniej ochronie przed słońcem – pomoże w tym zadaszenie tarasu. Nowoczesne pergole skutecznie ochronią przed działaniem promieniowani UV i sprawią, że odpoczynek będzie jeszcze przyjemniejszy.

Taras na balkonie jako letnia jadalnia

Taras na balkonie może być również miejscem podawania posiłków. W aranżacji pomoże długi stół oraz dopasowane, wygodne krzesła. Najmodniejszym rozwiązaniem są obecnie stoły, w których blaty wykonane są z naturalnego drewna. Doskonałym pomysłem jest wybór stołu z drewna tekowego – egzotyczny materiał wspaniale prezentować się będzie wśród zieleni, podniesie estetykę, przyciągnie wzrok. Taras na balkonie ze strefą jadalną warto osłonić przy pomocy parasola ogrodowego – parasole posiadają wiele punktów regulacji, przez co możliwe jest perfekcyjnie dopasowanie kąta padania cienia.