Dodatki do ogrodu, które całkowicie zmienią przestrzeń

Kluczem do stworzenia oryginalnej przestrzeni wypoczynkowej są dodatki do ogrodu. Nowoczesne elementy dekoracyjne niejednokrotnie podnoszą poziom naszego komfortu i sprawiają, że przestrzeń wydaje się znacznie ciekawsza. Które z proponowanych opcji wybrać?

Koce, pledy i poduszki – funkcjonalne dodatki do ogrodu

Chcąc w prosty sposób odmienić przestrzeń wypoczynkową, wystarczą proste dodatki do ogrodu, takie jak miękkie poduszki, kolorowe koce i grube pledy. Elementy takie tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności naścieranie, jak również zabezpieczone są przed wilgocią – to gwarancja, że zachowają one doskonały wygląd przez długi czas. Atutem tego rozwiązania jest przede wszystkim szeroki wybór – poduszki i koce dostępne są w szerokiej gamie kolorów i rozmiarów. Elementy takie sprawdzą się zarówno w przestrzeniach nowoczesnych, jak rustykalnych czy skandynawskich. Dodatki do ogrodu, na które warto zwrócić uwagę, to również tarasowe dywany. Są one tworzone z materiałów pochodzących z recyklingu, a dodatkowo izolują stopy przed chłodem posadzki.

Letnia jadalnia blisko domu – dodatki do ogrodu

Jednym z ciekawszych sposobów na zaaranżowanie przestrzeni blisko domu jest stworzenie letniej jadalni. W tym celu przydadzą się stoły ogrodowe oraz dopasowane do nich wygodne fotele. Na stołach powinny znaleźć się odpowiednie dodatki do ogrodu: szklane wazony z  letnimi kwiatami, serwetniki. Świetnym rozwiązaniem będzie też zastosowanie lampionów ogrodowych, które pozwolą przedłużyć miłe popołudnie w przyjemny, letni wieczór. Nowoczesne lampiony ogrodowe to funkcjonalne lampy solarne o konkretnym kształcie – mogą być one ładowane przy pomocy kabla USB, jak również dzięki energii słonecznej. Aranżując ogród w stylu rustykalnym czy boho, warto wykorzystać lampiony wykonane z naturalnego rattanu. W ich wnętrzu znajduje się szklane naczynie na świecę.